January 15, 2021
Portali Shprehja

Këto 5 ushqime i vënë flakën shtratit

Për mënyra të shpejta për t’ u ndjerë më mirë, ju sjellim këto 5 ushqime që do t’ ju rrisin oreksin sekual ndjeshëm.

Vanilja: Vanilja është një aromatizues i fuqishëm që përveç shijes dhe erës së këndshme ka edhe aftësinë që të provokojë hipotalamusin, një zonë të trurit që është përgjegjës për memorien dhe emocionet. Kur konsumohet, vanilja përmirëson aftësitë seksuale dhe shton ndjenjën e kënaqësisë gjatë seksit.

Avokado: Ky është një superfrut i pasur me antioksidant dhe proteina. Konsumimi i avokados përmirëson shëndetin e zemrës dhe qarkullimin e gjakut, duke ndihmuar në këtë mënyrë dhe jetën tuaj seksuale.

Veç kësaj, avokado është e pasur me vitaminën E e cila ndihmon në prodhimin e hormoneve të tillë si testosteroni dhe estrogjeni të cilët stimulojnë dëshirat seksuale.

Banania: Bananet mund të ndikojnë shumë në jetën tuaj seksuale pasi janë të pasura me kalium, një lëndë ushqyese shumë e rëndësishme për muskujt, si dhe me vitaminë B e cila është e rëndësishme për prodhimin e hormoneve seksuale, transmeton living.

Shega: Shegët janë të pasura me antioksidant të cilët bëjnë të mundur përforcimin e enëve të gjakut duke lejuar që në to të kalojë më shumë gjak dhe në këtë mënyrë të rritet dhe ndjeshmëria seksuale.

Luleshtrydhet: Luleshtrydhet gjithashtu janë të pasura me antioksidant të cilët përmirësojnë shëndetin e zemrës dhe të enëve të gjakut.

Një bonus që kanë luleshtrydhet është se mund të kombinohen dhe me çokollatën, një tjetër afrodiziak i fuqishëm, duke rritur në këtë mënyrë dëshirën tuaj seksuale.

Të Ngjajshme

Humbi hardiskun me £230 milionë Bitcoin në të

admin

Pse rrugët e Zvicrës janë ndër më të sigurtat në botë?

admin

Kjo është shtëpia më e shtrenjtë në botë, çmimi i saj është marramendës

admin

Leave a Comment