September 28, 2020
Portali Shprehja

Këto dy foto në Instagram tregojnë se sa mashtruese mund të jenë filterët

Emily Clarkson, vajza e prezantuesit televiziv Jeremy Clarkson, shpesh thekson në Instagram se sa të rrezikshëm mund të jenë filterat, shkruan The Independent, transmeton lajmi.net.

Clarkson ndau një video duke ilustruar në mënyrë të përsosur se sa lehtë njerëzit mund të ndryshojnë në fotot dhe videot që ata zgjedhin të ndajnë në internet.

Clarkson ka ngritur disa pika seriozisht të rëndësishme dhe ka thënë në të kaluarën se shpreson në bërjen e këtyre videove ajo mund të inkurajojë përdoruesit e mediave sociale të vënë në dyshim ‘realitetin’ e asaj që ata shohin.

Kliko këtu për të parë videon. /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Astronautët planifikojnë të votojnë nga hapësira për zgjedhjet presidenciale në SHBA

admin

Fshati zviceran i cili ruan sekretin më të madh: A është e mundur?

admin

Sorrat e ngordhura në qytetin rus ngjallin frikën e Ditës së Kiametit

admin

Leave a Comment