February 1, 2023
Portali Shprehja

“Këtu është më mirë”, Insgine: Ja çfarë ndodh kur humbet një ndeshje

Ish-kapiteni i Napoli-t, Lorenzo Insgine, ka dhënë një intervistë për La Gazzetta dello Sport në të cilën ka folur për eksperiencën e tij në Kanada:

“Si ndihem në Toronto? Shumë mirë, më mirë nga sa prisja. Futbolli këtu është ndryshe, nuk janë të fiksuar me fitoren: dalim gjithmonë mes duartrokitjeve, edhe kur humbim, dhe tifozëtna bëjnë të ndihemi të vlerësuar. Jam më i qetë”.

Ish-kapiteni i Napoli-t ka shpjeguar edhe pse zgjodhui të transferohej në Kanada: “Nuk e konsideroj një zgjedhje drastike, po vazhdoj të bëj punën që dua që kur isha fëmijë.

“Në MLS jam lojtari më përfqësues dhe kjo më mbush me krenari, si klubi ashtu edhe Lega kanë projekte shumë të rëndësishme për mua”, ka përfunduar Insigne.

.

Të Ngjajshme

Magjistari i Marokut, driblime alla play station duke çuar majtas dhe djathtas mbrojtësin para golit! Luis Enrique e kishte parashikuar (PAMJET)

admin

UEFA ka ligje të caktuara, Chelsea ka shpenzuar thuajse 400 mln euro por në Champions duhet t’i përgjysmojë!

admin

Numri “1” i futbollit spanjoll sulmon Premier League: “Doping financiar, do vijë momenti që…”

admin

Leave a Comment