Kina drejt normalizimit, nuk raportohen raste të reja me COVID-19

Kina, shteti nga ku lindi COVID-19, sa vjen e normalizohet në situatën e saj të emergjencës.

Për herë të parë që prej shpërthimit të koronavirusit nuk është raportuar asnjë rast me COVID-19.

Ndërsa në epiqendrën e këtij virusi që ishte Wuhani në 24 orët e fundit janë raportuar tetë vdekje.

Megjithatë, sugjerimi i ekspertëve është që Wuhani duhet të regjistrojë 14 ditë radhazi pa asnjë rast të ri me COVID-19 në mënyrë që të të lehtësojë masat dhe të hiqen kufizimet e udhëtimit.

Kina raportoi më shumë se 81,000 të infektuar dhe mbi 3000 të vdekur.

.

loading...

Të ngjajshme

Koronavirusi rikthehet në Wuhan

shprehja

Mali i Zi pas koronavirusit: Jemi gati për turistët, çmimet do të jenë më të lira

shprehja

Gjermani, shpresë e shpejtë për udhëtime

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë