August 17, 2022
Portali Shprehja

Kina mesazh SHBA’së për Tajvanin: Do të mbrojmë me vendosmëri integritetin tonë territorial

Kina “do të mbrojë me vendosmëri  sovranitetin kombëtar dhe integritetin territorial”, tha sot një zëdhënës i forcave ajrore të vendit duke iu referuar Tajvanit, ndërsa tensionet mbi ishullin përshkallëzohen.

Sipas medieve shtetërore, zëdhënësi i forcave ajrore Shen Jinke tha në një shfaqje ushtarake se forcat ajrore kanë shumë lloje avionësh luftarakë që mund të rrethojnë “ishullin e çmuar të atdheut”.

.

Të Ngjajshme

FIFA pezullon Indinë nga garat e futbollit

Kasami: BDI për 20 vite nëpërkëmbi veteranët e UÇK-së, shkeli mbi dinjitetin e tyre

admin

Partitë në pushtet nuk kanë konsensus për rekomandimet historike me Bullgarinë

Leave a Comment