Kjo është harta më e saktë e botës: Dhe nuk është ashtu sikur e dimë

E quajtur harta AuthaGraphic, ky krijim spektakolar është një hartë e bukur, shkencërisht i saktë i botës që ekziston – dhe nuk është as si atlaset dhe globet që njohim dhe imagjinojmë.

Narukawa ka marrë çmime të shumta për këtë hartë të botës, dhe krijuesit e hartave do të jenë të kënaqur të dëgjojnë se harta mund të porositet në internet.

Është gjithashtu e veçantë ajo që ju mund ta shikoni si një sipërfaqe të sheshtë, por gjithashtu ta shikoni në formë një globi apo edhe në një formë piramide. /kp

Të ngjajshme

Gruaja më e vjetër në botë mbush 117-vjeç: Dua më shumë

shprehja

Zjarri i kishte shkatërruar shtëpinë, burri nga Australia fiton lotarinë

shprehja

Dëshiron selfie me majmunin, pendohet shumë shpejt

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë