Klan Kosova merr pjesë në forumin e Samsung-ut në Malta (FOTO/VIDEO)

Në Valletta të Maltës të enjten është mbajtur forumi për vitin 2020 nga kompania shumëkombëshe e konglomeratit, Samsung Group.

Në këtë forum në fokus të të cilës ishte e ardhmja e teknologjisë së televizorëve përmes Frame TV është prezantuar modeli i ri i telefonit të mençur Samsung Galaxy S20 Ultra.

Atje përpos njohësve të teknologjisë nga mbarë Evropa, ka marrë pjesë edhe Klan Kosova me shefin i departamentit të IT-së, Liridon Bahtijarin.

Përveç telefonave të mençur, aty janë prezantuar edhe televizorë të modelit të ri, pajisje për zërim (duke përfshirë flagship Q950TS QLED 8K TV) dhe të tjera pajisje të teknologjisë më të avancuar.

“Ne jemi në një epokë të ekranit inteligjent; ky vit do të sjellë edhe më shumë kërkesa për presonalizimin e televizorëve”, ka thënë shefi i TV pajisjeve, Nathan Sheffield.

“Formacioni ynë i televizorëve për vitin 2020 është më i fortë, më i zgjuar dhe më gjithëpërfshirës, duke ushqyer një shumëllojshmëri të mënyrës së jetesës”.

klankosova.tv

Të ngjajshme

Facebook’s News Feed experiment panics publishers

shprehja

iPhone 8 off to bumpy start with iPhone X in the wings

shprehja

Kjo është e veçanta që do ta ketë Iphone 12 (VIDEO)

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë