Klauzola e çuditshme e Haaland mund ta dëmtojë rëndë Dortmundin

Sulmuesi norvegjez i kërkuar nga shumë skuadra vendosi të transferohej te Borussi Dortmund në Gjermani.

Lojtari ka nënshkruar me Dortmundin deri në vitin 2024, dhe kontrata e zbuluar na bënë të kuptojmë se ai e sheh skuadrën gjermane vetëm si mundësi për zhvillimin e tij si futbollist.

Siç ka zbuluar Sport Bild, ish anëtari i Salzburg ka në kontratë një klauzolë që ia lejon t’ia kërkojë Dortmundit shitjen e tij në vitin 2022, në rast se ekziston një dëshirë e tillë.

Kjo klauzolë dëmton Dortmundin, që falë kësaj në të kaluarën është detyruar të shiste te Bayern Munich yllin Mario Gotze, për 37 milionë euro./Lajmi.net/

Të ngjajshme

Messi në telashe me golat – ecuria më e dobët e tij në gjashtë vitet e fundit në La Liga

shprehja

Liverpool vazhdon me fitore, shkon +19 nga Man City

shprehja

Formacionet zyrtare: Barcelona – Granada

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë