May 28, 2022
Portali Shprehja

Klop, në nivelin e Lipit, Fergusonit dhe Ançellotit

Trajneri gjerman Jyrgen Klop ka kaluar gjigantët e trajnerëve si Marçello Lippi, sir Aleks Ferguson dhe Karlo Ançelotti në numrin e finaleve të Ligës së Kampionëve, pasi siguroi paraqitjen e tij të katërt me Liverpullin.

Tact Watches

Klop ka tre finale me Liverpullin në fund të muajit, pastaj 2018 dhe 2019, si dhe një në 2013 me Borusia Dortmundin, të cilën e humbi ndaj Bajern Munihut.

Deri më tani, vetëm Lipi, Ferguson dhe Ançelotti kanë katër finale, ndërsa Ançelotti ka shansin të luajë në finalen e pestë, nëse arrin të eliminojë Man. Sitin në ndeshjen e kthimit në Madrid.

Liverpulli është në pritje të një kundërshtari për finalen e Parisit dhe Man. Siti vjen në Madrid, me një avantazh prej goli nga ndeshja e parë (3-4).

.

Të Ngjajshme

”Levica”: Inspektime për flamurin shqiptar në stadiume dhe përmendoren e Xhemë Gostivarit

admin

Arrestohen dy shpërndarës të drogës në Shkup

admin

LSDM: Gjashtë nga shtatë të dyshuarit në “Parcela kriminale” janë në lidhje me VMRO-DPMNE-në dhe Mickoskin

admin

Leave a Comment