October 1, 2020
Portali Shprehja

Klopp u tërheq veshin lojtarëve, ka një koment dhe për Leeds

Jurgen Klopp foli pas fitores së çmendur të ekipit të tij kundër Leeds me rezultatin 4-3. Numri një i stolit të Liverpoolit e pranoi se skuadra e tij vuajti shumë dhe përgëzoi kundërshtarin për lojën e bërë.

“Kundërshtari na detyroi të bënim gabime, ne si skuadër mund të bëjmë më mirë. Duhet të bëjmë më mirë! Gjithsesi, më shijoi kjo sfidë, luajtëm përballë një ekipi shumë të organizuar, përballë një ekipi që ka shumë pasion e zemër.

“Ekipi i Leeds United është shumë special, ata bënë një sfidë të shkëlqyer. Jo vetëm një sfidë normale, por për plot 95 minuta”, – tha Klopp. Trajneri gjerman i shijon shumë ndeshje të tilla emocionuese, pavarësisht se ekipi i tij mund të mos fitojë.

.

Të Ngjajshme

ZYRTARE: Shqiptari i Interit transferohet te ish-klubi i Altin Lala në Gjermani!

admin

LIVE SHORTI I CHAMPIONS: 32 ekipe do të njohin fatin e tyre!

admin

SERIE A VENDOS: Ja rregulli i ri kur mund të shtyhet ndeshja nëse ka të infektuar me Covid-19!

admin

Leave a Comment