September 29, 2023
Portali Shprehja

Kodi Penal – Lajmërohet Gruevski

Ish kryeministri Nikolla Gruevski ka reaguar pas ndryshimeve të fundit në Kodin Penal dhe akuzave se të njëjtat shpëtojnë atë nga shumica e dënimeve të shqiptuara tashmë ndaj tij.

Sipas tij, këto ndryshime nuk e prekin atë dhe veprimtarinë e tij, duke pretenduar se ai dhe bashkëpunëtorët e tij ndiqen politikisht për vepra të pabëra.

Gruevski thotë se një gjë të tillë e ka dëgjuar tashmë 5 vite dhe se nga ndryshimet ka individë në disa parti politike që mund të përfitojnë juridikisht dhe të shpëtojnë nga ndjekjet penale.

Në fund Gruevski shton se Qeveria këto veprime i bën nga frika sepse ka për çka të frikohet.

.

Të Ngjajshme

(VIDEO) Sulm me armë në Roterdam, disa të vdekur dhe të plagosur

Si testet e gjakut mund t’i shpëtojnë njerëzit nga ataku në zemër

Si ndikon kafja tek dhimbja e kokës – Cila është doza e saktë ditore që ju duhet të konsumoni

Leave a Comment