January 16, 2022
Portali Shprehja

Kodra e Diellit, sot vendi më i ftohtë dhe me më shumë borë

Shtresë më të lartë të borës prej 68 centimetra sot në mëngjes është matur në Kodër të Diellit. Vijojnë me 17 centimetra Hanet e Mavrovës, 14 Gjurishtë, 13 Krushevë, 9 Pozharan, 6 Demir Kapi, 2 Manastir, Prilep.

Në Kodër të Diellit është matur edhe temperatura më e ulët prej -16 gradë, -12 Hanet e Mavrovës, -11 Krushevë, -8 Prilep, Vinicë, Dibër, -7 Kriva Pallankë, – 6 Ohër, Pretor, Manastir, -5 Kumanovë, Tetovë, Shtip, Strumicë, -4 Shkup – Zajçev Rid, Shkup – Petrovec, Demir Kapi, Dojran -2 Gjevgjeli.

Tact Watches

Sipas DPHM, sot pritet mot me diell dhe i ftohtë, paradite me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë, ndërsa përgjatë Vardarit erë e përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të lëvizë prej -3 deri 6 gradë.

Në Shkup mot me diell dhe i ftohtë me vranësira të vogla dhe me erë të përforcuar nga drejtimi verior. Temperatura maksimale do të arrijë deri 1 gradë.

Të Ngjajshme

Mbi 15.000 raste aktive me virus në vend

admin

Voziti me 2.52 promilë alkool në gjak, kapet nga policia

admin

VMRO-DPMNE: Kovaçevski ka qeveri të shkruar nga Zaev

admin

Leave a Comment