January 23, 2021
Portali Shprehja

Koeman e Barca nuk e duan, mbrojtësi bën rezistencë!

Mbrojtësi Samuel Umtiti nuk është në planet e trajnerit Ronald Koeman. Barcelona dëshiron që të largojë francezin së bashku me Suarezin dhe Arturo Vidalin, ndërsa Rakitic e zgjidhi të ardhmen e tij duke u rikthyer te Sevilla.

Të gjithë të padëshiruarit e trajnerit holandez kanë nisur besimet për t’u larguar nga skuadra katalanase dhe me shumë mundësi sezoni i ardhshëm nuk do t’i gjejë në Camp Nou. Diçka e tillë varet shumë dhe nga situata me Messin, nëse argjentinasi zgjedh të largohet apo të qëndrojë.

Umtiti nga krahu tjetër nuk ka ndërmend të largohet. Francezi dëshiron të qëndrojë në Camp Nou, pavarësisht se nuk ka minuta. Francezi po luan me zjarrin, pasi e di se nëse nuk luan nuk do të jetë pjesë e listës së Francës për Euro2021. 

.

Të Ngjajshme

Video: Thuram rikthehet me gol, Dortmundi në tapet

admin

E KRYER: “Faraoni” El Shaarawy kthehet në Serie A dhe i jep fund aventurës në Kinë! Nesër vizitat

admin

Video: Dortmundi në krizë, Mönchengladbach i jep leksione futbolli

admin

Leave a Comment