November 26, 2020
Portali Shprehja

Komuna e Bujanocit ndihmon 67 familje me asistencë sociale

Kryetari i komunës së Bujanocit ka nënshkruar urdhëresën financiare që të ndihmohet 67 familjeve me kushte më të rënda.

Ky është postimi i plotë i publikuar në facebook në faqen zyrtare të komunës Bujanocit:

Me kërkesë të Qendrës për Punë Sociale, kryetari i komunës së Bujanocit nënshkroi urdhëresën financiare që t’i ndihmohet 67 familjeve me asistencë sociale në vlerë prej 354.000 din.(3000€).

Kjo ndihmë vie si pasojë e gjendjes së rënduar sociale e shkaktuar nga pandemia Covid 19.

Të Ngjajshme

91 të shëruar dhe 704 raste të reja në Kosovë

admin

AAK: Nëse nuk votohet Haradinaj për president, vendi shkon në zgjedhje

admin

Ambasadorët e SHBA dhe BE-së apel krerëve shqiptarë: Gjykata Kushtetuese funksionale deri më 31 dhjetor

admin

Leave a Comment