Konfirmohet: Aubameyang pezullohet për tri ndeshje

Aubameyang bëri një ndërhyrje të ashpër në mesfushorin Max Meyer, në ndeshjen Arsenal – Crystal Palace.

Ai fillimisht u ndëshkua me karton të verdh, por rishqyrtimet e VAR, bën që ai të ndëshkohet me të kuq.

Aubameyang do të humbas ndeshjet që Arsenal i zhvillon me Sheffield United, Chelsea dhe Bournemouth.

“Është konfirmuar se ai do të pezullohet për tri ndeshje, kështu që ne nuk do ta kemi atë lojtarë në tri ndeshjet e ardhshme”./Lajmi.net/

Të ngjajshme

Vdiq portieri legjendar i Manchester Unitedit

shprehja

​Skandaloze, lojtarët e Kosovës ndezin nga një cigare para nisjes për në Gjeorgji

shprehja

Wolverhampton 1:2 Liverpool, notat e lojtarëve

shprehja

Duke përdorur shërbimet e Portalit Shprehja ju pajtoheni me përdorimin tonë të Cookies. Pranoj Lexo më shumë