November 26, 2022
Portali Shprehja

Konfirmohet prognoza e dhimbshme! Interi humbet “asin” e ekipit në muajin më të ngjeshur

Frika e tifozëve të Interit është konfirmuar: Marcelo Brozovic do të jetë jashtë për rreth një muaj. Siç konfirmohet nga një njoftim për shtyp nga kombëtarja kroate, mesfushori raportoi një dëmtim të muskujve në përkuljen e kofshës së majtë.

Lojtari do të kthehet në Milano për kontrolle, por parashikohen jo më pak se 25 ditë ndalesë! Mesfushori i Interit dhe i kombëtares kroate, Marcelo Brozovic iu nënshtrua sot një ekzaminimi MRI në Spitalin Special të Shën Katarinës në Zagreb, pasi ishte jashtë në 18-ën për shkak të një dëmtimi në ndeshjen kundër Austrisë.

Rezultati i kontrolleve, raporton Federata lokale e Futbollit, është një dëmtim i pjesshëm i muskujve të kofshës së majtë që do ta detyrojë lojtarin të ndalojë për disa javë. Pasi të kthehet në Milano, Brozovic do t’i nënshtrohet analizave të mëtejshme me stafin mjekësor të Interit.

Stafi gjithashtu do të japë një prognozë të saktë të rikuperimit. Shërbimi mjekësor i kombëtares kroate do të jetë në kontakt të vazhdueshëm me mjekët e Interit. Nje humbje e madhe per Inteirn ne nje kalendar te ngjeshur me ndeshje: do te jete radha e Asllanit dhe Gagliardinit ta zevendesojne!

.

Të Ngjajshme

I hodhi Figos flamurin e Barçës në fytyrë… Çfarë ndodhi me “tifozin alien”; që pushtonte fushat edhe në finalet e Kupës së Botës

admin

Partneret e futbollistëve të Anglisë harbohen bashkarisht në “pallatin lundrues”, shpenzojnë shifrën e çmendur për alkool

admin

Maguire, “sparkatë” ndaj kritikëve: Merren me mua, sepse kanë nevojë për… klikime

admin

Leave a Comment