July 28, 2021
Portali Shprehja

Konfiskohen 5 pako kokainë në Tetovë, arrestohet 20 vjeçari

Zyrtarët policorë të SPB Tetovë sot (1-korrik) nga ora 9:30 deri në 10:30 kanë kryer bastisje në shtëpinë dhe mjediset ndihmëse të personit F.M. 20-vjeç nga Tetova, në rrugën “146” në Tetovë.

“Gjatë bastisjes së realizuar me urdhër të gjykatës janë gjetën 5 pako kokainë, 1 paketë marijuhanë dhe 1 peshore dixhitale. Ai është privua nga liria dhe mbajt në Stacionin Policor Tetovë. Pas dokumentimit të çështjes, kundër tij do të përgatitet parashtresë adekuate për “prodhim dhe shpërndarje të paautorizuar të lëndëve narkotike”, vepër e dënueshme sipas nenit 215 të Kodi Penal”, njoftoi Fatmir Rexhepi, zëdhënës i SPB-Tetovë.

.

Të Ngjajshme

Makina me shpejtësi 213km/h në autostradën e Maqedonisë! MPB shqipton 297 dënime për vozitje të shpejtë

admin

Rama dhe Vuçiq sot dhe nesër do të qëndrojnë në Shkup

admin

LSDM dhe PDSH do të bashkëpunojnë në zgjedhjet lokale

admin

Leave a Comment