January 23, 2022
Portali Shprehja

Konfiskohen mbi 2.000 copë mjete piroteknike në Tetovë

MPB njofton se gjatë ditës së djeshme janë konfiskuar 1.380 copë mjete piroteknike.

“Më 22.12.2021 rreth orës 20:40 minuta në një shitore në fshatin Pallçishtë i Poshtëm, në pronësi të 58 vjeçarit T.R., i janë gjetur dhe konfiskuar 1.380 copë mjete piroteknike.

Tact Watches

Paraprakisht, rreth orës 18:20 para objektit hotelierik në Qendër të Tetovës janë gjetur 691 copë fishekzjarre”, thonë nga MPB.

Nga MPB shtojnë se pas dokumentimit të plotë të rastit, do të ngriten kallëzime adekuate.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 1.424 raste të reja me virus

admin

Çmimet e larta të rrymës rrezikojnë ekonominë e qytetit në Kumanovë

admin

Ministrja e mbrojtjes e Maqedonisë kundër Rusisë, në mbrojtje të Ukrainës

admin

Leave a Comment