17.2 C
Skopje
May 24, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Konjufca zbulon se kush me kë do të bëj koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Tact

Konjufca ka thënë në televizionin T7, se gjasat janë të mëdha që qeveria e ardhshme e vendit të udhëhiqet nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Sipas tij, koalicioni i ardhshëm do të përbëhet ose nga Partia Demokratike e Kosovës dhe LDK’ja, ose nga Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK’ja.

Konjufca ka vlerësuar se përbërja e koalicionit të ardhshëm do të varet shumë edhe nga fitorja apo disfata e mundshme e Lutfi Hazirit në garën për kryetar të LDK’së.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Ky është deputeti i ri i LSDM-së

shprehja

Publikohet filmi “The Poison Rose” ku Blerim Destani luan me John Travoltën e Morgan Freeman (video)

shprehja

Ja si përdoret gjuha shqipe në institucionet e Shkupit (VIDEO)

shprehja