22.1 C
Skopje
August 25, 2019
Informacione Rajoni dhe Bota

Konjufca zbulon se kush me kë do të bëj koalicion në zgjedhjet e ardhshme

Konjufca ka thënë në televizionin T7, se gjasat janë të mëdha që qeveria e ardhshme e vendit të udhëhiqet nga Lidhja Demokratike e Kosovës.

Sipas tij, koalicioni i ardhshëm do të përbëhet ose nga Partia Demokratike e Kosovës dhe LDK’ja, ose nga Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK’ja.

Konjufca ka vlerësuar se përbërja e koalicionit të ardhshëm do të varet shumë edhe nga fitorja apo disfata e mundshme e Lutfi Hazirit në garën për kryetar të LDK’së.

Burimi i lajmit

Artikuj të ngajshëm

Thaçi-Dragusha: Kurti s’ka guxim të kandidojë për kryeministër, po i përkulet e vardiset LDK-së

shprehja

Kaos i madh në rrugën Prishtinë -Pejë, 10 aksidente e shumë të lënduar

shprehja

Haradinaj takon Zaevin, e quan mik të mirë

shprehja