June 18, 2021
Portali Shprehja

“Kontesti me Bullgarinë”, Petkovski: Diplomacia jonë po drejtohet në adresën e gabuar

“Qeveria jonë aktualisht po drejtohet në adresë të gabuar për të gjetur zgjidhje për kontetin e imonuar nga Bullgaria,” tha analisti politik Ljupco Petkovski. Në emisionin “360 Gradë” në Alsat, ai vlerëson se paraqitja e përfaqësuesve tanë diplomatikë është e papërshtatshme dhe se BE nuk mund të ketë zgjidhje për problem dypalësh. Duke komentuar deklaratat e sotme të zëvendëskryeministrit aktual për çështje evropiane, Nikola Dimitrov, në panelin e Forumit Ekonomik Delfi në Greqi, Petkovski tha:

Duket sikur po i bëjmë shantazh emocional dikujt që vërtetë nuk mund të na ndihmojë. Politika e BE-së është e qartë – mosmarrëveshjet bilaterale nuk futen, kërkohet pëlqimi i të gjitha vendeve anëtare për të filluar negociatat. Adresa për këtë është Sofja.

.

Të Ngjajshme

Zaev në Vjenë, merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor

admin

Plagoset me armë zjarri një banor i Dibrës

admin

Moti sot i ndryshueshëm, temperatura deri në 32 gradë

admin

Leave a Comment