June 18, 2021
Portali Shprehja

Kontesti me Bullgarinë/Zaev: S’fshehim asgjë, në tavolinë është propozimi portugez

Asgjë nuk fshehim, në tavolinë është propozimi portugez. Ne thamë se kjo për ne paraqet bazë të mirë në çka mund të gjendjet zgjidhja, kështu i komentoi fillimisht Zoran Zaev akuzat e VMRO-DPMNE-së për bisedime të fshehta të qeverisë me Sofjen zyrtare, transmeton Alsat. Zaev tha se deklarata të tilla nga partia më e madhe opozitare mund të dëmtojnë procesin euro-integrues të vendit.

“Kam treguar në mënyrë eksplicite dhe të qartë, nëse gjuha dhe identieti maqedonas janë në tavolinë, ne nuk negociojmë. Ja data 22, do të mësohet për çfarë është biseduar, kjo i bie për rreth 18 ditë nga dita e sotme”, tha mes tjerash Zaev.

.

Të Ngjajshme

Zaev në Vjenë, merr pjesë në Samitin për Ballkanin Perëndimor

admin

Plagoset me armë zjarri një banor i Dibrës

admin

Moti sot i ndryshueshëm, temperatura deri në 32 gradë

admin

Leave a Comment