October 6, 2022
Portali Shprehja

Kontrabandë me mjaltë dhe telefona, parandalohen dy raste

Oficerët doganorë kanë parandaluar dy raste të tentim kontrabandës, ku është kapur mjaltë dhe telefona mobil.

Në magjistralen Kaçanik – Ferizaj, Njësitet antikontrabandë të Doganës së Kosovës kanë selektuar një automjet të dyshuar për kontroll, mirëpo ai nuk i është bindur urdhrave për tu ndaluar dhe ka tentuar për tu larguar

“Oficerët doganor kanë arritur që ta ndalojnë automjetin dhe me këtë rast janë gjetur 660 kg mjaltë industriale e kontrabanduar në Kosovë. Mallrat janë konfiskuar si dhe ka filluar procedura kundërvajtëse”, thuhet në njoftim.

Derisa në rastin e dytë zyrtarët e Doganës së Kosovës kanë kryer një kontroll në një dyqan/mobil shop dhe me këtë rast janë gjetur 39 telefona smart pa dokumentacion e të cilët janë kontrabanduar në Kosovë.

Telefonat e kontrabanduar janë sekuestruar dhe ndaj kompanisë janë iniciuar procedurat kundërvajtëse. /Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Goditet për vdekje një person në Podujevë

admin

Vdes një femër në Drenas, kishte shenja dhune

admin

Dyshon se gruaja i hodhi “diçka të dëmshme” në ushqim, burri nga Skenderaj merr tretman mjekësor në QKUK  

admin

Leave a Comment