October 23, 2020
Portali Shprehja

Koronavirusi godet rëndë Ulqinin, rastet të shumta nga laboratorët në Mal të Zi dhe nga Gjermania

Një total prej 273 rastesh të reja pozitive të infeksionit u regjistruan në laboratorët e Institutit të shëndeti publik dhe laboratorëve të tjerë në Mal të Zi, të cilët kryejnë diagnostifikim PCR për koronavirusin e ri. Poashtu nga 864 mostra të përpunuara që mbërritën nga Gjermania, u zbuluan 336 raste të reja pozitive, të cilat u takojnë datave në 12, 13 dhe 14 Tetor, shkruan Ulqini Online.

Situatë është përkëqësuar rëndë në Komunën e Ulqini ku nga analizat në laboratorët në Mal të Zi rezultuan 25 veta të infektuar me koronavirus. Nëse këtyre u shtohen edhe 14 raste të reja nga Gjermania rezulton se në Ulqin nga sot kemi edhe 39 raste të reja të të infektuarëve me koronavirus.

Në Ulqin nga sot janë 208 raste aktive me koronavirus, numri i të shëruarëve ka shkaur 104 kurse kemi edhe 7 raste vdekjeje.

Rastet e reja sipas komunave në Mal të Zi nga laboratoret e vendit janë dhënë në tabelen e mëposhtme.

Të Ngjajshme

Rexhep Qosja vështirë se do të ishte i pranueshëm për president, ja kush thotë?

admin

Grenell për vendosjen e raporteve diplomatike Kosovë–Izrael: Madhështore

admin

Vjedhja e mbi 2 milionë eurove nga Thesari i Shtetit u krye për 8 minuta?

admin

Leave a Comment