November 29, 2021
Portali Shprehja

Kosova dhe Serbia takohen sot në Bruksel, Asociacioni temë kryesore

Zyrtarët e Bashkimit Evropian thanë, se në raundin e ri të takimeve të kryenegociatorëve të Kosovës dhe Serbisë, Besnik Bislimi dhe Petar Petkoviq, diskutohet për zbatimin e marrëveshjeve të arritura deri tani dhe çështjet çështjet e hapura e rrugën përpara në dialog.

Të Ngjajshme

Blinken uron 109-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë: Krenarë që ju quajmë aleatë

admin

Kuvendi Ndërkombëtar i Studimeve Albanologjike në Tiranë, tuboi albanologët më të njohur nga vendi dhe bota

admin

Aliu: Po punojmë që bashkimi me Shqipërinë të ndodhë në mënyrë të natyrshme

admin

Leave a Comment