June 23, 2021
Portali Shprehja

Kosova është Serbi dhe Palestina shtet – Iliria News Agency

Në Beograd janë mbajtur protesta pro Palestinës, ku qindra vednas por edhe qytetarë të vendeve të Lindjes së Mesme kanë protestues kundër fushatës izraelite. Por ajo që ra në sy dhe që u trajtua nga mediat serbe ishin pankarat që ndërlidhnin edhe Kosovën. Një prej tyre shkruante “Kosova është Serbi dhe se Palestina është shtet”.

“Poshtë okupimi, Kosova është Serbi dhe Palestina është shtet”, thuhet në një nga pankartat e zbuluara nëpër rrugët e Beogradit.

Kjo pankartë kishte përmbajtje përkitazi me qëndrimin që misioni diplomatik i Palestinës në Beograd e shfaq herë pas herë.

Ndryshe, nga e hëna e kësaj jave, konflikti mes Izraelit dhe palestinezëve është ndezur, si asnjëherë viteve të fundit.

Të Ngjajshme

Nga 10 korriku sërish shtrenjtohen cigaret – Iliria News Agency

admin

Tre emrat që pritet të kandidojnë për kryetar të PDK-së – Iliria News Agency

admin

Kjo është zgjidhja që Amerika ua propozon Kosovës dhe Serbisë për Ujmanin – Iliria News Agency

admin

Leave a Comment