October 1, 2023
Portali Shprehja

Kosova me ekipin më të shtrenjtë se sa Rumania

Kombëtarja e Kosovës është mysafire e Rumanisë në takimin e vlefshëm kualifikues për “Euro 2024”, i cili do të zhvillohet në stadiumin ‘Arena Nationale’ nga ora 20:45. Të dy ekipet janë thuajse të kompletuara dhe me shumë lojtarë të njohur pjesë e formacioneve dhe ekipeve në përgjithësi.

Sipas vlerave zyrtare në faqen e specializuar të statistikave dhe transferimeve “Transfermarkt”, Kosova vlen për disa miliona më shumë se Rumania. Ekipi i Kosovës i përbërë nga 27 lojtarë ka një vlerë tregu prej 98.40 milionë eurosh. Lojtari më i vlefshëm në ekipin e përzgjedhësit Primoz Gliha është Amir Rrahmani i Napolit me vlerë 25 milionë euro.

Në anën tjetër, ekipi i Rumanisë se Edvard Jordanesku i përbërë nga 26 lojtarë ka një vlerë tregu prej 76.55 milionë eurosh. Lojtarët më të vlefshëm të rumunëve janë Razvan Marin dhe Radu Dragusin, me vlerë tetë milionë euro.

.

Të Ngjajshme

Ferrari nxjerr modelin e ri mahnitës ‘Roma Spider’ nga formula1 si ‘lojë kompjuterike’

Osmani kontakton Daçiqin

admin

Gusha e dhjamosur, hapat dhe ushqimet e duhura për ta shmangur

Leave a Comment