June 27, 2022
Portali Shprehja

Kosta Rika, siguron vizën e fundit për “Katar 2022”

Kosta Rika është pjesëmarrësja e fundit në Kupën e Botës 2022 në Katar. Në ndeshjen e play-off-it, kostarikanët me vështirësi, por megjithatë mposhtën skuadrën e Zelandës së Re 1:0

Tact Watches

Në minutën e 3-të të lojës Xhoel Kempbell i çmend të gjithë tifozët e “Tringjyrëshit” nga gëzimi duke firmosur 1-0 që më pas do të jetë përfundimtar. Në vendin e 69-të, Zelanda e Re gjithashtu mbetet në numër, për shkak të përjashtimit të Barbarouses, i cili hyri në fushë vetëm 9 minuta në vend të Greive.

Dhe kështu, në prejardhje, njerëzit e Guzman hyjnë në kampionatin botëror, në grupin E të Katarit 2022, një grup i hekurt me Spanjën, Gjermaninë dhe Japoninë.

Por nuk ka rëndësi nëse shanset për të kaluar në raundin e dytë do të jenë të pakta: Kosta Rika është rikthyer atje në skenën botërore, për të tretën herë radhazi (gjë që nuk ka ndodhur kurrë në historinë e saj). Dhe e para e kësaj serie, në Brazil, Italia e mban mend mirë, pasi kontribuoi shumë në eliminimin e “Azzurrëve” nga grupet.

“Ne dhamë gjithçka dhe luftuam për të arritur në këtë moment. Kur ishim në gjendje të keqe, thashë se do të ishim të gjithë të vdekur ose të gjithë fitues,” pranoi ai, me zërin e tij duke qarë me lot.

Nëse tashmë kombëtarja trengjyrësh ka mundësinë të përsërisë historinë, merita është mbi të gjitha e sulmuesit të tyre, i cili, siç pritej, ka marrë një hakmarrje të madhe për një karrierë që mund të kishte marrë hov, por ka rënë në mënyrë dramatike.

Pas hapave të tij të parë në shtëpi, Campbell tërhoqi vëmendjen e shumë vëzhguesve evropianë falë paraqitjeve të tij të jashtëzakonshme në Copa América 2011. Ai u ble menjëherë nga Arsenali për 2.5 milionë euro dhe më pas u filmua si huazim te Lorient.

.

Të Ngjajshme

Tensione në Athinë, sulmohen zyrat e PASOK dhe ministria e Jashtme

Turqia kritikon BE-në për atë që i bëri Ballkanit Perëndimor në Samitin e fundit

admin

Zhoao Feliks, me një deklaratë mbyll dyert Mançester Sitit

Leave a Comment