January 16, 2021
Portali Shprehja

Kostovski: Të besosh në premtimet e gjyqësorit është si të besosh te Baba Dimri

Të besosh se kjo qeveri do të merret me sistemin e drejtësisë është e njëjtë si në këto vite ta besojmë Baba Dimrin, tha në emisionin e sotëm “Rruga Drejt”, në Alsat, Darko Kostovski nga radhët e VMRO-DPMNE-së, në përgjigje të qëndrimit të përfaqësuesit të LSDM-së, Darko Kaevski.

“Ata nuk bënë asgjë kur kishin dy të tretat në Kuvend, tani me këtë shumicë të lëkundur, janë 62 deputetë, nuk do të bëjnë asgjë. Ata flasin sikur që dje kanë filluar të jenë në pushtet. Ata ishin në pushtet për tre vjet dhe nuk treguan absolutisht asgjë,” tha Kostovski.

Të Ngjajshme

Besimtarët katolikë sonte festojnë Buzmin

admin

Maas: Gjermania kërkon zgjidhje për mosmarrëveshjen midis Shkupit dhe Sofjes

admin

Vazhdojnë kontrollet e shtuara në trafik, sanksionohen 226 vozitës në Komunën Qendër

admin

Leave a Comment