June 26, 2022
Portali Shprehja

Kounde, me një formula të çuditshme afrohet Barcelonës

Barcelona kërkon të afrojë edhe një tjetër qendërmbrojtës dhe në listën e tyre të objektivave është edhe Zhill Kounde.

Tact Watches

Katalanasit kanë ofruar 23 milionë euro për ta huazuar qendërmbrojtësin dhe në marrëveshje ka një klauzolë që e detyron Barçën ta blejë për 40 milionë euro.

Sevilla e ka pëlqyer këtë formulë, pasi Bordeaux do të përfitojë vetëm 20% nga 40 milionë eurot dhe asnjë cent nga pagesa për huazimin.

Francezët do të merrnin vetëm 8 milionë euro nga transferimi i Kounde, shifër që duhet të ishte 12.6 milionë euro. / abcnews.al

.

Të Ngjajshme

Asllani te Interi, shpalosen të gjitha detajet financiare

Luis Suarez kap Lionel Mesin në gjumë, fotoja bëhet virale

Domino efekt: Nejmar te Junajtedi, Ronaldo te Roma?

Leave a Comment