November 26, 2022
Portali Shprehja

Kovaçevski: Do të subvencionojmë 650.000 amvisëri për faturat e energjisë elektrike

Kryeministri Kovaçevski në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp, mbrëmjen e sotme, ka bërë të ditur se qeveria ka marrë vendim për të subvencionuar 650.000 amvisëri për faturat e energjisë elektrike këtë dimër.

“Lidhur me energjinë elektrike, 80 për qind e subvencionojmë faturën për energji elektrike për 650 mijë amvisëri, ndërsa mbi 70 mijë kompani dhe subjekte tjera jurdike të ashtuquajtur konsumator të vegjël me qarkullim vjetor deri në 2 milion euro do të marrin rrymë elektrike të subvencionuar e cila do të jetë 3 herë më e ulët se ajo në bursë”, tha Kovaçevski.

Të Ngjajshme

Rusët bombardojnë qytetin industrial të Ukrainës, të paktën 13 të plagosur, mes tyre një adoleshent

Vitaminat dhe mineralet që janë të domosdoshme për t’u mbrojtur nga sëmundjet gjatë ditëve të ftohta

KATAR/ Shpërthen zjarri pranë stadiumit ku do të luhet Argjentinë-Meksikë

Leave a Comment