January 16, 2022
Portali Shprehja

Kovaçevski: Fokusi i kësaj qeverie do të jetë rritja e pagave dhe pensioneve

Lideri i LSDM-së, Dimitar Kovaçevski, në një konferencë për shtyp pas mbledhjes së kryesisë së partisë u zotua se kjo qeveri do të bëjë çmos për të përballuar krizën energjetike, krizën me pandeminë, luftën kundër korrupsionit, përmirësimin e jetesës së qytetarëve etj. Ai u zotua se kjo qeveri do të rrisë pagat dhe pensionet, ku paga mesatare do të jetë të paktën 500 euro në muaj. Gjithashtu, ai tha se kjo qeveri do të mbyllë mandatin e saj 4-vjeçar.

Të Ngjajshme

Xhaferi: Do të ketë votime me skafandar nëse do të jetë e nevojshme

admin

Petkov: Nuk ekziston minoritet maqedonas në Bullgari

admin

Kodra e Diellit “bllokohet” nga turistët

admin

Leave a Comment