January 30, 2023
Portali Shprehja

Kovaçevski kërkon nga MPB-ja që të përshpejtojë hetimin e Komisionit për ASK-në

MPB duhet të përfundojë sa më shpejt hetimet se çfarë dhe si u transmetua drejtpërdrejt seanca me dyer të mbyllura e Komisionit Parlamentar për Mbikëqyrjen e Shërbimeve të Sigurisë dhe më pas të vazhdojnë dhe të përfundojnë punën në Kuvend.

Këtë e theksoi sot kryeministri Dimitar Kovaçevski, duke iu përgjigjur pyetjes së gazetarit nëse dikush do të jetë përgjegjës për dhënien e shtetësisë ukrainasit Olesandar Onishçenko, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Kovaçevski përsëriti se ka pasur një seancë të mbyllur të Qeverisë, por se nuk mund të japë detaje.

Të Ngjajshme

Vazhdon mësimi online në Strugë, Inspektorati i arsimit prej nesër në teren

Shkarkohet Danella Arsovska, nuk është më kryetare e BNJV-së

Finlanda shpresa të anëtarësohet në NATO së bashku me Suedinë

Leave a Comment