May 21, 2022
Portali Shprehja

Kovaçevski, Mickoskit: Nuk është lider ai që mendon vetëm për zgjedhjet e ardhshme

Kryeministri Dimitar Kovaçevski beson se liderët janë njerëz që marrin vendime dhe zgjidhin çështje që prekin gjeneratat e ardhshme, mirëqenien e qytetarëve dhe ballafaqimin me problemet më të mëdha.

“Nuk është një lider ai që mendon për vlerësimin e tij personal dhe se kur do të jenë zgjedhjet e ardhshme. Ajo që Mickoski po bën në kushtet e krizës më të madhe botërore pas Luftës së Dytë Botërore është gjëja më e papërgjegjshme, në kushtet e rritjes së çmimeve të produkteve, në kushtet kur në Evropë shohim se të gjithë po bashkohen për mënyra për të ndihmuar”, thotë Kovaçevski në “ClickPlus”.

Tact Watches

Sipas tij, vendimi për bllokimin e Kuvendit nga OBRM-PDUKM është “i tmerrshëm”./Telegrafi/

.

Të Ngjajshme

Pa rishikimin e buxhetit nuk ka masa

Rusia mund të marrë 100 miliardë dollarë nga BE-ja për gazin në vitin 2022

Rita Ora me të dashurin marrin gjithë vëmendjen në shfaqjen e modës ‘Dior Men’s SS/23’

Leave a Comment