June 3, 2023
Portali Shprehja

Kovaçevski: VMRO-ja të çlirohet nga kthetrat e “Levicës” dhe të mbështes integrimin e vendit

Kryeministri Dimitar Kovaçevski edhe njëherë i bëri thirrje VMRO-DPMNE-së që të vendos nëse do të mbështes integrimin e vendit në Bashkimin Evropian, apo edhe më tej do të mbetet peng i partisë “E Majta”.

“Qëllimi jonë i përbashkët është që vendi të shkoj përpara. Jemi anëtare e NATO-s dhe vendi që kryeson me OSBE-në, tani qëllimi ynë është anëtarësimi i plotë në BE, deri në vitin 2030. Ata që e bllokojnë rrugën tonë, duhet të vendosin se si më tej. VMRO-ja duhet të vendos nëse do t’i bashkëngjitet bllokut pro-evropian apo do të mbetet peng i partisë “E Majta”. VMRO-ja nuk duhet të më mbështes mua, por të mbështes qytetarët të cilët dëshirojnë të integrohen në Bashkimin Evropian…bashkë të miratojmë vendimet dhe bashkë të sigurojmë ardhmërinë evropiane”, tha Kovaçevski.

.

Të Ngjajshme

BE: Jemi të gatshëm për masa vendimtare nëse situata në veri të Kosovës nuk qetësohet

Indi, mbi 280 të vdekur pas përplasjes së dy trenave

Messi vendos për të ardhmen, tregon se a do të largohet nga PSG

Leave a Comment