August 16, 2022
Portali Shprehja

Krahu i djathte i Allegrit zbulon merkaton e Juventusit: zbulon gjithçka ndërsa e filmon një tifoz (PAMJET)

Me rezultatin 2-0 në favor të skuadrës së Massimiliano Allegrit ka përfunduar ndeshja miqësore e Villar Perosa-s mes Juventusit dhe skuadrës U23 të Juventusit që luan në kampionatin e Serisë C. Ndeshje, e cila si traditë përfundon shumë përpara 90 minutave për shkak të pushtimit të fushës nga tifozët në tribunë që paraqet një lloj përqafimi të Juventusit me lojtarët e tyre pak ditë para fillimit të sezonit të rregullt.

Një mundësi për të parë nga afër idhujt tuaj dhe ndoshta edhe për të marrë ndonjë informacion interesant. Juventusi po punon fort në tregun e transferimeve gjithashtu i detyruar të ndërhyjë menjëherë për shkak të dëmtimit të gjurit të Paul Pogba që do ta mbajë francezin larg fushave për disa javë.

Edhe pse operacioni i Pogba është shmangur, Cherubini do të duhet ende të përforcojë mesfushen, i cili ndërkohë ka humbur edhe McKennie për shkak të lëndimit. Por kjo nuk është e gjitha. Allegri në samitin e merkatos pak ditë më parë do të kishte kërkuar gjithashtu një zëvendës-Vlahovic dhe një të huaj që mund të lejojë Chiesa të rikuperohet me qetësi nga lëndimi.

Ka shumë emra dhe hipoteza që po bëhen tani. Gjithsesi dje për këtë u kujdes Marco Landucci, trajneri i dytë i Juventusit, i cili i kapur nga një tifoz jashtë Villar Perosa, zbuloi lëvizjet e bardhezinjve në tregun e transferimeve në ditët në vijim.

“Të bëjmë diçka për trajnerin Max” e pyesin disa fansa pas disa selfieve me Landuccin. Trajneri i dytë i bardhezinjve ndalon për të marrë autografe dhe ndërkohë vazhdon të kapet. Në video, shpatulla e djathtë e Allegrit i përgjigjet me gatishmëri pyetjes që i është bërë:

“A do të bëjmë nja dy blerje? Eh sigurisht ndryshe vari k… “. Përgjigja është e qartë dhe maskon një lloj frike nga një pjesë e stafit teknik të Juventusit që ndoshta, sidomos pas dëmtimit të Pogba-s, e percepton se janë një moment prapa nga pikëpamja e stafit.

“Ne kemi nevojë ende për disa”, thekson Landucci, i cili na bën të kuptojmë se si Juventusi në këtë moment po punon mbi të gjitha në dy profile në veçanti. “Roli? Një anësor dhe një mesfushor” përfundon Landucci, i cili konfirmon zërat për negociatat që po zhvillohen mes Juventusit dhe Eintracht Frankfurt për Kosticin, që korrespondon me identikitin e Landuccit në krahun, dhe më pas Paredes për mesfushën që duket se është tani. emri më i nxehtë.

Një marrëveshje që në fakt mund të mbyllet me PSG-në në pritje të shitjeve të Arthur dhe Rabiot. t”Emri i mesfushorit zotëri? Ah, nuk e di”, përgjigjet trajneri i dytë i Juventusit, i cili nuk është i çekuilibruar më tej. Për sulmuesin për momentin duket qartë se Allegri po mbështetet mbi të gjitha tek Kean i cili në këtë pension duket një lojtar krejtësisht ndryshe në krahasim me sezonin e kaluar në të cilin pothuajse nuk arriti të ndikojë.

Por është e qartë se numerikisht, sidomos pas dështimit të Moratas për të marrë shpërblim, dikush ende mungon. Ndoshta i njëjti spanjoll. Ndërkohë, në Villar Perosa, ashtu si John Elkann, drejtor menaxhues i Exor, Holding investimi i kontrolluar nga familja Agnelli, kaloi edhe jashtë strukturës, vetëm një emër u bërtit nga tifozët: “Na merr Milinkovic-Savic!”.

.

Të Ngjajshme

Klopp ngre alarmin: Askush nuk pyet për lojtarët, po përplasemi me murin. Kjo është çmenduri

admin

Guardiola “lë pa tekst” Barcelonën; kërkon shifrën stratosferike për Bernardo Silvën

admin

Heshtje në Anfield, Zaha ndëshkon Të Kuqtë me një Golazo (Pamjet)

admin

Leave a Comment