June 7, 2023
Portali Shprehja

Krasniqi dhe Gjakova, në finale të turneut në Tbilisi të Gjeorgjisë

Pasi Distria Krasniqi shkoi në finalen e “Grand Slam-it” në sportin e xhudos, për të luftuar për medaljen e artë, një tjetër sportiste nga Kosova shkon në finalen që po luhet në Gjeorgji.

Nora Gjakova ka arritur të shkoj në finalen e madhe të Grand Slamit të xhudos që po zhvillohet në Tibilisi të Gjeorgjisë.

Xhudistja kosovare e ka mposhtur kanadezen Xhesika Klimkait. Xhudistja nga Peja në finalen e madhe do të luftoj për medaljen e artë në kategorinë deri në 57 kilogramë. Nora Gjakova do të përballet me xhudisten serbe Marica Perishiç në këtë finale.

.

Të Ngjajshme

Protestë përpara Klinikës së Kardiokirurgjisë, kjo është arsyeja

Bullgaria fitoi qeveri të rregullt, në koalicion me rivalët Petkov dhe Borisov

Keni probleme me gjumin? Kjo është vitamina që ju nevojitet

Leave a Comment