March 29, 2023
Portali Shprehja

Kristian Eriksen, jashtë terrenit deri në muajin prill

Mesfushori i Man. Junajtedi, Kristian Eriksen pritet të jetë jashtë fushës për një periudhë të gjatë për shkak të një dëmtimi në kyçin e këmbës të pësuar në fitoren kundër Readingut të shtunën në Kupën e Anglisë.

Mesfushori danez u largua nga fusha në pjesën e dytë të fitores 3-1, pasi u ndal nga një goditje nga sulmuesi i Readingut, Endi Keroll. Ndërsa testet mjekësore po vazhdojnë, vlerësimet fillestare tregojnë se Eriksen ka të ngjarë të mbetet jashtë deri në fund të prillit ose në fillim të majit.

Mungesa e 30-vjeçarit do të jetë një zhgënjim i madh për trajnerin Erik ten Hag dhe tifozët, duke pasur parasysh konsistencën e paraqitjeve të tij gjatë gjithë sezonit të deritanishëm, duke bërë 31 paraqitje që nga ardhja e tij në “Old Trafford”.

.

Të Ngjajshme

“Ikja e trurit”, studentët: S’merren parasysh politikat rinore

Zbulohet prapaskena e përplasjes mes Nagelsmanit dhe Sadio Mane

Infuzion për lule nga të cilat ato do të rriten shpejt

Leave a Comment