October 21, 2021
Portali Shprehja

Kritika dhe polemika, por Wenger nuk heq dorë: “Rrezikon ta përmirësojë futbollin dhe dua ta bëj me çdo kusht”

Arsene Wenger nuk heq dorë dhe vazhdon me sugjerimet e tij për të ndryshuar futbollin, pasi tashmë kishte propozuar një Kupë Bote dyvjeçare:

“Rreziku është të përmirësoj futbollin dhe unë jam gati ta bëj këtë!

Në programin aktual nuk ka qartësi, nuk ka thjeshtësi dhe asnjë mënyrë moderne për të organizuar një sezon.

Nëse vazhdojmë kështu, do të përfundojmë duke goditur kokën në mur.

Udhëtimet e përsëritura dhe vonesa e avionëve janë absolutisht të dëmshme, klubet dhe vetë lojtarët do të përfitonin.

Kupa e Botës është një ngjarje kaq e madhe saqë prestigji do të zvogëlohej, ju gjithmonë dëshironi të jeni më i miri në botë çdo vit. Nuk është çështje ego, mua më është kërkuar të ndihmoj në formimin e kalendarit të së nesërmes.

Unë e bëj këtë propozim vetëm sepse mendoj se është i mirë, për një kohë të gjatë kam qenë trajner i Arsenalit dhe gjithmonë mendoja se ndarja midis garave ndërkombëtare dhe klubeve nuk ishte mjaft e mirë. Deri në vitin 2024 asgjë nuk mund të ndryshojë, por nëse do të isha menaxher do të mendoja se për klubin është shumë më mirë “, tha ai gjatë një podkasti me BBC.

.

Të Ngjajshme

Dy lajme negative, një pozitiv dhe “rebusi” Ibrahimovic te Milani i Piolit!

admin

E paprecedentë! Presidenti i klubit të Bundesligës dhunohet nga tifozët kundërshtarë

admin

Capello lartëson Juventusin, tregon aftësinë kryesore të Allegrit

admin

Leave a Comment