December 3, 2022
Portali Shprehja

Kritikohet për peshën trupore, Bebe Rexha zbulon sindromën nga e cila vuan

Bebe Rexha është njëra prej shqiptareve më të suksesshme në botë.

Artistja shumë e pëlqyer për hitet e saj është komentuar shumë shpesh sa i përket peshës trupore, për të cilën merr jo pak kritika nga nga ndjekësit e saj.

Bebe së fundmi ka zbuluar problemin e daj shëndetësor, si pasojë e të cilit nuk mund të humbë peshë.
jo ka bërë me dije se vuan nga sindroma e vezoreve policistike e quajtur ndryshe si PCOS.

Për këtë arsye, marrja e medikamenteve e bën atë që të mos humbë peshë.

“Sapo kuptova se kam PCOS, kështu që plus ilaçet e mia, e bëjnë kaq të vështirë humbjen e peshës. Unë kurrë nuk do të jem ‘heroinë e elegancës’”, shkroi Bebe në Twitter.

Simptomat e PCOS japin parregullsi menstruale, rritje e tepërt të flokëve, akne dhe mbipeshë.

 


Të Ngjajshme

E mbani mend Bora Zemanin në klipin e këngës së Ermalit dhe Dr.Florit

Jasharaj: Qëndrojmë ende pas kërkesave tona, në janar vendosim për veprimet sindikale

Jeni person i mëngjesit? Nëse po, ju keni një avantazh të panjohur

Leave a Comment