October 6, 2022
Portali Shprehja

Kroaci, 3 viktima nga përplasja e trenave

Të paktën tre persona kanë vdekur dhe 11 të tjerë janë plagosur, pas përplasjes së një treni me pasagjerë me një tren mallrash, në qendër të Kroacisë.

Në trenin lokal me pasagjerë kanë qenë 13 persona, ndërsa në atë me mallra vetëm shoferi. Incidenti ka ndodhur në mbrëmjen e 9 shtatorit afër qytezës Novska, afër kufirit të Krocisë me Bosnje-Hercegovinën, ka thënë policia kroate. Kryeministri kroat, Andrej Pllenkoviq, e ka vizituar vendin e incidentit, bashkë me zyrtarë tjerë qeveritarë.

Shkaku i përplasjes nuk dihet, por është duke u hetuar.

.

Të Ngjajshme

Regjistrohen 55 raste të reja me virus

admin

Maqedoni, 11 tetori ditë jo pune për të gjithë qytetarët

admin

“Pritja e gjatë për në BE, na detyroi të marrim pasaporta bullgarë”

admin

Leave a Comment