January 16, 2022
Portali Shprehja

Kroacia regjistron 37 viktima dhe mbi 7 mijë raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 7 mijë e 333 raste të reja të infektuara me koronavirus dhe 37 persona kanë vdekur, njoftoi sot Shtabi Kombëtar i Mbrojtjes Civile.

Tact Watches

Sipas Shtabit, për Covid-19 janë testuar 16 mijë e 597 persona.

Ndërsa, nga 42,242 raste aktive, 1,820 pacientë janë në spital, nga të cilët 249 janë me respiratorë.

Për shkak të rritjes së numrit të të infektuarve, si pasojë e variantit omicron, nga nesër hyjnë në fuqi masat e reja epidemiologjike në Kroaci.

Të Ngjajshme

Dështon referendumi serb në Kosovë, njësia speciale në gatishmëri, serbët ikin për të votuar në Serbi

admin

23 vjet nga Masakra e Reçakut

admin

Referendumi serb, sot seancë e jashtëzakonshme në Kuvendin e Kosovës

admin

Leave a Comment