November 28, 2022
Portali Shprehja

Kryeministri polak: Rrjedhjet e gazsjellësit janë akt sabotazhi

Gazsjellësi, i cili lidhë Rusinë me Gjermaninë përmes Detit Baltik, është dëmtuar nga më së paku dy rrjedhje, një ditë pas rrjedhjes së ngjashme të gazsjellësit simotër.

Prandaj, asnjëri nga të dy është në funksion.

Kryeministri polak, Mateusz Moraëiecki tha se këto rrjedhje se janë vepër sabotazhi.

 

Mirëpo, më herët Kremlin tha se ky dëmtim i gazsjellësit ishte ‘i papritur’.

 

.

Të Ngjajshme

Transportuesit bllokuan udhëkryqin kryesor në Shkup, kërkojnë t’u shlyhet borxhi

Shkatërrohet karteli i drogës, 49 të arrestuar nga Europol në Evropë dhe Emirate

Ahmeti: Zgjedhjet nuk janë zgjidhje në këtë situatë

Leave a Comment