October 21, 2021
Portali Shprehja

Kryeparlamentarja e Shqipërisë, e shqetësuar me pasivizimin masiv të vendbanimeve shqiptare në Serbi

Kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë, Lindita Nikolla, nëpërmjet një letre drejtuar përfaqësuesit politik të Medvegjës, Muharrem Saliu, ka shprehur vullnetin e saj për të mbështetur shqiptarët që jetojnë në krahinën e PMB-së, respektivisht në Medvegjë, përcjell AFEDS.

Ajo nëpërmjet një letre të cilën ia ka kthyer përfaqësuesit politik të Medvegjës, Muharrem Salihut, ka deklaruar se shumë shpejt, do të zhvillohet një takim, me ç’rast do të njoftohet më gjërësisht për pasivizimin e adresave të shqiptarëve në Medvegjë.

Letra e plotë e kryetares së Kuvendit te Shqipërisë, drejtuar përfaqësuesit politik, Muharrem Salihut:

Të Ngjajshme

Tahiri: E turpshme deklarata e presidentes për vettingun, kjo qeveri nuk ka ide e as formulë për këtë proces

admin

Thaçi dhe të tjerët lejohen që për disa çështje të apelojnë vendimin mbi mocionet që pretendojnë defekte në aktakuzë

admin

Ja kush fiton në garën për Prishtinën, sondazhi nga “Bota Sot”

Leave a Comment