August 2, 2021
Portali Shprehja

KSI-ja do të marrë vendim për masa kundër variantit Delta

Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) sot do të marrë vendim për vendosjen e masave kufizuese lidhur me mbrojtjen e kufijve kundër përhapjes së variantit Delta të koronavirusit, i cili u përhap në Evropë dhe do të vlerësojë nëse testet janë masë reale me të cilën do të mund të mbrohemi. Gjithashtu, prej sot fillon edhe vaksinimi i të punësuarve në shkollat fillore dhe të mesme në shtet.

.

Të Ngjajshme

Moti me diell dhe i nxehtë, temperatura deri në 43 gradë

admin

Tërmet në Maqedoninë e Veriut

admin

ASH-AAA: Zaev e Ahmeti ia kanë kaluar Gruevskit për blerjen e veturave luksoze

admin

Leave a Comment