July 27, 2021
Portali Shprehja

KSI: Prioritet mbetet imunizimi i popullatës

Ne mbledhjen e sotme te rregullt, Komisioni për Sëmundje Infektive (KSI) ka diskutuar mbi vendosjen e masave restriktive kundër përhapjes se llojit Dellta të virusit, megjithatë Alsat mëson se nuk është marrë asnjë vendim në ketë drejtim. Nga KSI për Alsat njoftuan se prioritet mbetet imunizimi i popullatës.

Ndryshe autoritetet druajnë për përhapje te tij ne shtator pas kthimit të njerëzve nga pushimet e verës, prandaj dhe diskutohet mbi nevojën e vendosjes se masave restriktive.

.

Të Ngjajshme

BE le të lajmërohet kur të vendos për të vazhduar procesin integrues, tha Zaev

admin

Zaev: Data e zgjedhjeve lokale mbetet 17 tetori

admin

Filipçe: Pika e vaksinimit “Boris Trajkovski” do të mbyllet

admin

Leave a Comment