November 28, 2020
Portali Shprehja

Kthehet Premier League, ja top 10 e skuadrave më të shtrenjta

Premier League është gati për rikthimin e saj.

Sezoni i ri do të hapet këtë të shtunë me Fulham-Arsenal dhe, pas investimeve të rëndësishme të bëra nga Chelsea, gara për titullin do të jetë akoma më tërheqëse.

Pasi ka rifituar titullin pas 30 vitesh, Liverpool-i e nis si favorit, por kurrë nuk duhen nënvlerësuar rivalët që kanë shpenzuar shumë në merkato deri tani.

Një nga këta është pikërisht klubi i Roman Abramovich që, me Havertz, Ziyech, Werner, Thiago Silva dhe Chilwell, ka ndryshuar fytyrën e skuadrës.

Më poshtë është renditja e 10 skuadrave më të shtrenjta të kampionatit të ardhshëm.

1 – Manchester City: 1.04 miliardë

2 – Liverpool: 1.02 miliardë

3 – Chelsea: 930, 50 milionë

4 – Manchester United: 802 milionë

5 – Tottenham: 721 milionë

6 – Arsenal: 651 milionë

7 – Everton: 491 milionë

8 – Leicester: 438 milionë

9 – Wolverhampton: 335 milionë

10 – West Ham: 290 milionë

.

Të Ngjajshme

Koeman dhe 100 ditët e para te Barça: Ndihemi më mirë pas Juventus-it

admin

City kthehet i frikshëm ndaj Burnley-t, Mahrez më mirë se CR7

admin

Video: Aksion perfekt nga City, Mahrez nuk fal

admin

Leave a Comment