November 29, 2021
Portali Shprehja

Ku bazohet pushteti kur thotë se në dhjetor nisin negociatat me BE-në? Përgjigjet Dimitrov

Në çka bazohet pushteti se në dhjetor, përfundimisht do të fillojnë negociatat me Bashkimin Evropian.

Për këtë është përgjigjur zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Nikolla Dimitrov në ClickPlus në TV21.

Tact Watches

“Zgjedhjet janë në Bullgari, ja dje ishte kryeministri holandez (Mark) Rute me porosi të qartë se vendi si kandidat i ka përmbushur kushtet, ai thotë “Koha është që të fillojë”. 7 vende thonë se duhet të fillojë, Komisioni Evropian thotë se do të jetë dëshpëruese për rajonin nëse nuk fillojmë”, tha Dimitrov.

Ka përmendur edhe letrën e presidentit të Francës, Emanuel Makron dhe deklaratat e fundit të kancelares gjermane, Angela Merkel.

Të Ngjajshme

Sot takim i ri Zaev-Gashi! A do të arrihet marrëveshje?

admin

Bora mbulon Kodrën e Diellit, bllokohen disa makina

admin

Ndalohet hyrja në Izrael për 14 ditët e ardhshme

admin

Leave a Comment