September 24, 2022
Portali Shprehja

“Ku ka shkuar Liverpooli im?! Ma thoni pak…” Klopp nuk di nga t’ia nisë! “I kërkova falje tifozëve. A do shkarkohem? Nuk jemi te Chelsea këtu…”

Jurgen Klopp, trajneri i Liverpoolit, pas humbjes së Napolit në Champions League foli në mikrofonin e Amazon Prime Video: “Do të doja të dija se ku ka shkuar Liverpooli im. Nuk e di pse ndodhi e gjithë kjo.

Napoli shënoi menjëherë dhe na theu pak permbys, ai luajti mirë në çdo repart dhe ne nuk arritëm ta luftonim dhe të përfitonim nga mundësitë që kishim. Humbëm shumë topa. E di që po bëjmë më pak se sa mundemi, por nesër është një ditë tjetër dhe do të shohim.”

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, nga salla e shtypit e stadiumit Maradona, merr fjalën për të komentuar humbjen e rëndë 4-1 të skuadrës së tij ndaj Napolit. Një falje për tifozët pas ndeshjes? “Është një fluturim i gjatë nga Liverpooli në Napoli, ishte një mbrëmje zhgënjyese kështu që shkova tek ata dhe i kerkova falje”.

Pse Liverpooli e humbi këtë lojë kështu? “Problemet tona janë të dukshme. Napoli luajti shumë mirë dhe ne luajtëm shumë keq. Ne e lëmë pas dore fillimin me dy penalltitë e dhëna, por nga një situatë e tillë dhe me këtë atmosferë nuk është e lehtë të ngrihemi.

Nuk luajtëm, nuk mbaj mend një minutë të vetme në të cilën ishim kompakt apo kundërpresionuar. Mesfusha ishte gjithmonë e lirshme, lojtarët donin të bënin gjërat e duhura por ne nuk ia dolëm. Nuk është hera e parë këtë vit, i di arsyet, por sigurisht duhet të kishim bërë më mirë. Unë marr përgjegjësinë, por tani më duhet të rishikoj lojën dhe të jap mesazhet e duhura për lojtarët.”

A duhet të rishpik Liverpooli ekipin? “Ti nuk mendon nxehtë pas një loje, thjesht reagon. Ne duhet të rishpikim veten sepse na mungojnë bazat, është një periudhë e vështirë, por edhe nëse nuk luan mirë, mund të mbrohesh në një nivel të shkëlqyer.

Sigurisht fillimi loja nuk na ndihmoi, por ne jemi në një tokë të askujt dhe kemi shumë punë për të bërë. Nuk po them se duhet të propozojmë një futboll të ri, vërtet do të ishte mirë të luanim Si në vitet e kaluara. Nuk mbaj mend një ndeshje me kaq pak kompaktësi nga ana e ekipit tim. E bëmë jetën të lehtë te Napoli, më duhet kohë për të kuptuar mirë arsyet.”

Tuchel u shkarkua pas humbjes në Ligën e Kampionëve… Nuk keni frikë se e njëjta gjë mund të ndodhë me ju? “Nuk besoj sinqerisht… Ka dallime, pronarët tanë qëndrojnë të qetë dhe mendojnë se unë jam ai që do ta zgjidh situatën. Prandaj nuk parashikoj ndryshime”.

.

Të Ngjajshme

Kaka ndërron sport, nën 3 orë e 40 minuta është objektivi i brazilianit

admin

Koeman justifikon dështimin te Barça: “Shkova në momentin më të keq të klubit”

admin

“Wanda Nara, plani për të tradhtuar Icardi-n pa u zbuluar”

admin

Leave a Comment