5 C
Skopje
February 8, 2019
Shëndetsi

Kujdes çka hani dhe pini, kjo video do t’ju bëjë të mendoni dy herë në lidhje me ushqimet (VIDEO)

Çdo ditë jemi të ekspozuar ndaj artikujve të cilët na alarmojnë dhe na këshillojmë se çfarë duhet dhe çfarë nuk duhet të hamë.

Mirëpo, ka disa ushqime të cilat janë me të vërtetë të rrezikshme, por edhe në qoftë se nuk janë, ato janë “ushqime të rreme”, transmeton lajmi.net

Shumë nga lëngjet të cilat i blejmë në markete, janë fallco, plot me sheqer dhe ngjyrë.

Që të bindeni në lidhje me disa ushqime që i konsumojmë çdo ditë, shikoni videon e mëposhtme.

Video:

.Burimi i artikullit

Artikuj të ngajshëm

Më thuaj cili dhëmb ju dhemb, të të them se nga cili organ vuani

shprehja

Çfarë ndodh me trurin nëse nuk pihet ujë sa duhet?

shprehja

Teprica e qumështit të gjirit gati i merr jetën foshnjes së sapolindur

shprehja