September 21, 2020
Portali Shprehja

Kujdes nga këta mesazha në WhatsApp

Kur hapen, mesazhet, të cilat përmbajnë një varg të gjatë numrash dhe karakteresh të panjohur, bëjnë që WhatsApp të ngrijë ekranin, shkruajnë mediet e huaja, transmeton lajmi.net.

Problemi është shkaktuar nga një defekt në program që nuk lejon WhatsApp të përpunojë kombinimin e karaktereve në mesazhe, duke çuar në “spam” të pafundëm

Kjo ka rezultuar që disa përdorues të WhatsApp të humbin përgjithmonë historinë e bisedave.

Ekspertët e pavarur të WhatsApp, WABetaInfo u njoftuan për këtë çështje nga një përdorues në Twitter dhe detajuan problemin në një postim në blog.

Kodi i çuditshëm dhe kombinimet e karaktereve thuhet se kanë origjinën në Brazil, ku po paraqitej një problem i veçantë për përdoruesit.  /Lajmi.net/

Të Ngjajshme

Microsoft do e përforcojë XboX duke e blerë ZeniMax Media-n për 7.5 miliardë dollarë

admin

Mark Zuckerberg dhe Facebook kanë një plan për ta ‘mbytur’ iPhone-in

admin

Kjo është makina më e gjatë në botë, është nën pronësinë e një sheiku

admin

Leave a Comment